Czym są rusztowania ramowe?

rusztowanie

Rusztowania to bardzo liczna grupa tymczasowych konstrukcji, które występują w wielu rodzajach i przeznaczone są do różnych zastosowań. Ich celem jest umożliwienie bezpiecznej pracy na wysokościach. W tym wpisie skupimy się na rusztowaniach ramowych, których główną, chociaż nie jedyną zaletą jest prostota montażu i późniejszego demontażu.

Specyfika rusztowań ramowych 

Rusztowania ramowe składają się z poziomych i ukośnych elementów, czyli pomostów i stężeń, które zapewniają stabilność całej konstrukcji. Podesty, które służą do bezpiecznego poruszania się po rusztowaniu, składają się ze sztywnych, płaskich ram. Taka konstrukcja sprawia, że rusztowanie można bez problemu przetransportować na miejsce, a następnie zamontować zgodnie z bieżącymi potrzebami. Poszczególne elementy można ze sobą łączyć, uzyskując odpowiednią wielkość rusztowania.

Prawidłowo zamontowane rusztowanie ramowe zapewnia stabilność i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Warto przy tym podkreślić jednak, że ani montaż, ani późniejszy demontaż nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy czy sprzętu. Przestrzegając najważniejszych zasad oraz wykonując wszystkie czynności starannie i ostrożnie, można szybko i prawidłowo złożyć rusztowanie. Konstrukcja umożliwia też poszerzenie i zwężanie pomostów w zależności od potrzeb.

Przykłady zastosowania rusztowań ramowych 

Rusztowania ramowe zapewniają szerokie możliwości zastosowania. Sprawdzą się przede wszystkim tam, gdzie priorytetem jest możliwość szybkiego montażu i demontażu konstrukcji lub planowana jest zmiana jej ustawienia i wielkości. Mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem podczas tynkowania i malowania ścian, ocieplania budynków, czy renowacji lub konserwacji elewacji. Wykorzystywane są też przy myciu okien i czyszczeniu budynków, a także przy czynnościach związanych z zabezpieczaniem antykorozyjnym konstrukcji stalowych czy montowaniu instalacji przemysłowych.

Jeśli potrzebujesz sprawdzonego, solidnego i niezawodnego rusztowania, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej firmy. Mamy wiele do zaproponowania w zakresie konstrukcji tymczasowych. Skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na twoje pytania i dostarczymy ci niezbędnych informacji.