RUSZTOWANIA renomowane i solidne marki

Firma Stern Service zajmuje się dystrybucją wysokiej klasy rusztowań. Naszym priorytetem jest, abyś przez lata z łatwością i z satysfakcją bezpiecznie korzystał z naszych rozwiązań. Właśnie dlatego ofertę skomponowaliśmy tak, by umożliwić Ci odnalezienie wyłącznie oryginalnych produktów dostarczonych przez liderów w branży. Rusztowania Plettac, Layher, Rux, Bosta czy Hunnebeck są znane i sprawdzone na całym świecie. Szczególnie polecamy rusztowania jezdne Aluberg, które idealnie sprawdzą się przy projektach wymagających elastycznego i indywidualnego podejścia. Takich asów w rękawie mamy znacznie więcej. Potrzebujesz czegoś specjalnego? Zadzwoń do nas, a przybliżymy Ci wszystkie nasze propozycje.

Rusztowania -

na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając rusztowanie, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym z nich powinno być konkretne zastosowanie konstrukcji. Bo choć rusztowania wykorzystywane są głównie w pracach budowlanych, remontowych i instalacyjnych, zdają egzamin również w innych sytuacjach. Kolejną kwestią, niejako wynikającą z pierwszej, jest dobór konkretnego rozwiązana. Warto bowiem podkreślić, że w zależności od zakresu i charakteru prac, masz do wyboru rusztowania wolno stojące, rusztowania jezdne oraz te mocowane do budynku. Inny ważnym czynnikiem, jaki należy mieć na uwadze, jest też wysokość robocza konstrukcji. W tym zakresie dysponujemy rozwiązaniami o rozpiętości od kilku do nawet kilkunastu metrów, jest zatem w czym wybierać. Na marginesie warto dodać, że rusztowania dzielą się również w zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane, co również może mieć wpływ na dobór określonych rozwiązań w kontekście ich konkretnych zastosowań. Wyróżniamy zatem rusztowania metalowe, więc stalowe oraz aluminiowe, ale też rusztowania z drewna i włókna szklanego. Warto przyjrzeć się tym ostatnim, ponieważ mimo popularności rusztowań metolowych, te z kompozytu GRP cechują się licznymi zaletami. Najważniejszą z nich jest brak przewodzenia prądu elektrycznego, ale też bardzo duża odporność na odkształcenia mechaniczne oraz działanie rdzy i czynników chemicznych. Można zatem powiedzieć, że rusztowania z włókna szklanego to konstrukcje do zadań specjalnych.

rusztowanie

Rusztowania ramowe

zastosowanie

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór rusztowań ramowych. To rozwiązania, które cieszą się szczególną popularnością, a to dzięki dużemu wachlarzowi potencjalnych zastosowań. Rusztowania ramowe sprawdzą się zatem:

  • podczas tynkowania i malowania ścian,

  • w ramach robót termomodernizacyjnych,

  • podczas prac konserwatorskich,

  • przy czyszczeniu elewacji,

  • w pracach murarskich,

  • ale też podczas robót instalatorskich.

To zaledwie część zastosowań, w jakich zdają egzamin rusztowania ramowe. Warto bowiem dodać, że nadają się również do budowy tymczasowych dekoracji oraz elementów scenografii. Co szczególnie warte podkreślenia – rusztowania ramowe równie dobrze sprawdzają się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Rusztowania ramowe

zalety

Pośród zalet rusztowań ramowych, oprócz wspomnianego już szerokiego zastosowania, należy wymienić łatwy montaż oraz bardzo wytrzymałą konstrukcję. Warto bowiem podkreślić, że konstrukcja rusztowań ramowych oparta jest o system trzpieniowo-zapadkowy, a zatem do ich montażu nie są niezbędne żadne śruby, których skręcanie mogłoby być skomplikowane, a przede wszystkim – czasochłonne. Intuicyjny system instalacji jest nie tylko gwarantem oszczędności czasu, ale też komfortu pracy oraz bezpieczeństwa. Ważnym atutem rusztowań ramowych jest również fakt, że są łatwe w transporcie, natomiast szeroka gama prezentowanych konstrukcji pozwala na to, by precyzyjnie dopasować je do konkretnych typów obiektów i ich elewacji.