Charakterystyka rusztowań przejezdnych

rusztowanie

Standardowe rusztowania wykonane z profili stalowych cechują się stabilną, ale bardzo ciężką, nieruchomą (montowana w jednym miejscu) konstrukcją. Nie zawsze więc zapewniają oczekiwaną funkcjonalność. Alternatywę stanowią rusztowania przejezdne, które mają bardzo szeroki zakres zastosowań.

Najważniejsze cechy rusztowań przejezdnych

Główną cechą, a jednocześnie zaletą rusztowań przejezdnych, jest ich mobilność. Zapewniają możliwość szybkiej zmiany miejsca, dlatego też sprawdzają się przy realizacji różnorodnych projektów. Mogą być zastosowane nawet w miejscach z ograniczoną powierzchnią, a więc m.in. w pomieszczeniach czy przy elewacjach domów jednorodzinnych.

Ich konstrukcja opiera się na ramach pionowych z kółkami oraz stężeniach poziomych i ukośnych. Oprócz tego zbudowane są z takich elementów jak podesty z poręczami, podpory i burty, ciężarki balastowe i narożne. Istotnym elementem w tym przypadku są rolki z hamulcami, które umożliwiają zmianę położenia. Są one regulowane, dzięki czemu niwelowane są nierówności podłoża.

Rusztowania przejezdne wykorzystywane są przy realizacji prac remontowych, malarskich, elektrycznych czy konserwatorskich. Jednak ich zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do branży budowlanej. Ze względu na szybki montaż i mobilność sprawdzają się też w przypadku innego rodzaju czynności wykonywanych na wysokościach, takich jak np. prace montażowe czy porządkowe.

Aluminiowe rusztowania przejezdne Aluberg

W ofercie naszej firmy znajdziesz aluminiowe rusztowania przejezdne Aluberg. To polski producent, który zapewnia solidne konstrukcje, gwarantujące maksimum bezpieczeństwa. Dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego można dobrać produkt idealnie spełniający konkretne oczekiwania. Mogą osiągnąć nawet 12 metrów wysokości roboczej, a wysokość podestów może być regulowana. W regulacje wysokości wyposażony jest zestaw jezdny, dzięki czemu niwelowane są wszelkie nierówności terenu.

Wykonane są z solidnego, a jednocześnie lekkiego aluminium. Konstrukcja produktów Aluberg oparta jest o obowiązujące w UE normy, dlatego spełniają wszystkie standardy jakości i bezpieczeństwa.