Rusztowania rurowe to historia – sprawdź nowoczesne alternatywy

Technologia w budownictwie rozwija się w niezwykłym tempie. Co rusz pojawiają się nowe rozwiązania i materiały. Rusztowania również muszą sprostać coraz większym wymaganiom. Jakie są obecnie najpopularniejsze rusztowania?

Rusztowania warszawskie
Te kolumnowe konstrukcje wykorzystywane są przy pracach murarskich, tynkarskich, spawalniczych czy szklarskich. Prostota i szybkość łączeń czopowych umożliwiają pracę na zewnątrz lub wewnątrz budynków.
Mimo tego, że i one są dość przestarzałe, to łatwość wzniesienia około 8-metrowego rusztowania, a następnie złożenia go, sprawiła, że dziś rusztowania warszawskie to jedno z najpopularniejszych rozwiązań wśród firm budowlanych.

Rusztowanie ramowe
Jeśli brakuje nam doświadczenia w poruszaniu się po pomostach miedzy kolejnymi kondygnacjami, warto wybrać ramy, które oprócz pomostów mają również stężenia utrzymujące rusztowanie. Wykorzystywane są tu zarówno poziome, jak i ukośne elementy. Zapewniają one większe bezpieczeństwo, a przy tym również nie wymagają specjalistycznej wiedzy w zakresie składania, które jest szybkie i wygodne. Rusztowania ramowe umożliwiają także poszerzanie i zwężanie pomostów w zależności od naszych potrzeb.

Rusztowania przejezdne
Kolejny sprawdzony sposób na szybką i wygodną pracę to rusztowania jezdne. Bez konieczności ciągłego rozbierania i składania na nowo rusztowania możemy przemieścić je np. wzdłuż ściany budynku. Umożliwiają to ramy z kółkami. Konstrukcja wieżowa sprawia, że rusztowanie nie zajmuje dużo miejsca (podstawy mają maksymalnie 1,5 na 3 m), dlatego używana jest często w halach w pracach montażowych i konserwatorskich. Maksymalna wysokość przeważnie waha się między 12 a 18 m. W aspekcie bezpieczeństwa warto wspomnieć o możliwości zakotwiczenia rusztowania, by koła nie poruszały się w trakcie prac.
Nasi klienci cenią je przede wszystkim za prostą konstrukcję oraz uniwersalność, ponieważ jedno rusztowanie świetnie sprawdzi się w kilku projektach. Co więcej, szybko można je zamontować, ale i rozebrać po skończonej pracy.

Rusztowania modułowe
Najbardziej złożone, ale też niezastąpione przy dużych pracach budowlanych. Konstrukcje systemowe pozwalają dopasować rusztowanie za pomocą rygli i stężeń – możemy połączyć stojaki, tworząc dowolne konfiguracje potrzebne przy pracach na obiektach o niekonwencjonalnej architekturze. Ich montaż jest czasochłonny, jednak przy wysokich budynkach tylko rusztowania modułowe mają zastosowanie. Stąd też wynika ich wysoki koszt.

Potrzebujesz czegoś specjalnego? Zadzwoń do nas, a przybliżymy Ci wszystkie nasze propozycje.
O rusztowaniach wiemy wszystko

RUSZTOWANIA WARSZAWSKIE – co to jest?

To najbardziej popularne rusztowania używane do prac zewnętrznych w domach jednorodzinnych oraz wewnątrz budynków.  Elementy są montowane czopowo i możemy z nich stworzyć konstrukcję sięgającą 8 m wysokości. To zazwyczaj wystarczający zasięg do prac malarskich, tynkarskich, murarskich, spawalniczych i wielu innych. 

Zalety rusztowań warszawskich 
CENA – dość niska w porównaniu do innych rodzajów rusztowań. 
LEKKIE – jeden segment rusztowania warszawskiego waży około 8-10 kg, elementy może przenosić jedna osoba. 
ŁATWE W TRANSPORCIE – krótkie i lekkie elementy.
SZYBKI MONTAŻ – poszczególne segmenty montuje się ze sobą bez użycia dodatkowych akcesoriów i narzędzi, wystarczy młotek.  Prostota elementów powoduje, że trudno tutaj o jakiekolwiek błędy montażowe.

Dodatki 
KÓŁKA – nadają się do mniejszych konstrukcji – ułatwiają i znacznie przyspieszają przenoszenie rusztowania. ‍♂‍♂‍♂ Warto jednak zadbać o to, by kółka miały gumową obudowę oraz hamulce zabezpieczające rusztowanie w trakcie pracy.
PORĘCZE – to ważny element zapewniający bezpieczeństwo  – montuje się je na szczycie konstrukcji.
DRABINY – umożliwią szybsze dostanie się na wyższe kondygnacje. 

Wady: 
BEZPIECZEŃSTWO – dość niebezpieczna konstrukcja, która najczęściej nie posiada niezbędnych certyfikatów. To przekłada się na niskie bezpieczeństwo pracowników. 
TYLKO NISKIE WYSOKOŚCI – pozwala na budowanie poszczególnych elementów tylko na wysokość 8 metrów.

Co jest najważniejsze przy wyborze? 
Przede wszystkim bezpieczeństwo. ‍♂
Naczelną ideą rusztowania jest zapewnienie ochrony jego użytkownikowi. Dlatego decydując się na zakup, powinniśmy zwrócić uwagę na takie elementy jak:
– powłoka antypoślizgowa  czy tłoczenia na podestach, które chronią przed upadkiem – podesty powinny być częścią zestawu, natomiast należy unikać własnoręcznie tworzonych kładek, które nie zapewniają pracownikom bezpieczeństwa.
– stan techniczny  – czy elementy nie są skorodowane albo powykrzywiane. 

Podsumowanie: 
Rusztowania warszawskie były i będą bardzo często wykorzystywane na polskich budowach ze względu na niską cenę  i łatwość montażu  oraz bardo szeroki wachlarz zastosowania przy niskich budowach.

Jeśli potrzebujesz właśnie takiego rusztowania, skontaktuj się z nami, doradzimy i podpowiemy rozwiązanie najlepsze dla Ciebie.
O rusztowaniach wiemy wszystko. 

8 ZASAD KOTWIENIA RUSZTOWAŃ

Punkty kotwienia (ilość i położenie) określa monter z uprawnieniami. 

Podstawowe zasady wykonywania zakotwień:
1⃣ kotwienie rozpoczyna się od drugiego poziomu rusztowania,
2⃣ zakotwienia rozmieszczane są symetrycznie na całej powierzchni rusztowania,
3⃣ kotwy rozmieszcza się co drugie pole w poziomie oraz co drugą kondygnację, przy czym sąsiednie rzędy zakotwień są przesunięte w stosunku do siebie o jedno pole,
4⃣ pion komunikacyjny kotwimy z każdej strony co 4 m,
5⃣ najwyższą kondygnację rusztowania należy kotwić w co drugim polu,
6⃣ wszystkie ramy, do których przymocowane są szerokie, zewnętrzne konsole rozszerzające, muszą być kotwione, a w przypadku stosowania pomostów o długości 3,0 m kotwić również należy ramy znajdujące się o jedną kondygnację niżej.
7⃣ kotwy powinny być na skrajnych pionach rusztowania,
8⃣ usytuowanie kotew powinno umożliwiać swobodne poruszanie się po rusztowaniu i być wykonane możliwe najbliżej węzła rusztowania oraz prostopadle do ściany.

Prawidłowe zakotwienie rusztowania oznacza w praktyce bezpieczną pracę na rusztowaniu. 
Cała procedura kotwienia rusztowania to bardzo ważna i podlegająca przepisom czynność. 

Niedopuszczalne jest: 
● mocowanie zakotwień do odgromników, rynien dachowych, rur spadowych, ram okiennych itp.,
● stosowanie lin i drutów ściągających,
● kotwienie pod kątem innym niż prostym do ściany budynku,
● umieszczanie na kotwach podestów roboczych (kotwienie nie przenosi sił pionowych),
● umieszczanie plandek bądź siatek ochronnych na rusztowaniu bez odpowiedniego układu kotwienia.

W przypadku założenia plandeki (siatki) na rusztowaniu do tego nieprzystosowanym następuje przeciążenie istniejących kotew, co może doprowadzić do ich wyrwania, a w konsekwencji do katastrofy budowlanej. 

Każde rusztowanie przed oddaniem do eksploatacji należy poddać kontroli,  która obejmuje także sprawdzenie zakotwień. Należy  porównać siatkę kotwień ze szkicem projektowym,  sprawdzić usztywnienie zakotwień oraz  przeprowadzić próby wyrwania kotwi (pomiaru sił zakotwień) np. za pomocą specjalnego przyrządu. Wyniki badań zamieszczamy w protokole i przechowujemy przez okres eksploatacji rusztowania. 

Co to jest znak CE, DTR, znak B, certyfikat, deklaracja zgodności ❓

Czyli jakie dokumenty są wymagane przy zakupie i użytkowaniu rusztowania?

Kupując rusztowanie, powinniśmy otrzymać od sprzedawcy:
📌 deklarację lub certyfikat zgodności rusztowania z normą PN-M-47900,
📌 dokumentację techniczno-ruchową (DTR).
Są to jedyne wymagane przez przepisy dokumenty, które musi nam dostarczyć sprzedający rusztowanie.

Deklaracja zgodności rusztowania z normą PN-M-47900 wystawiana jest przez producenta. Producent bierze w niej na siebie pełną odpowiedzialność za zgodność wyrobu z obowiązującymi przepisami. Rusztowania mogą również zostać wyprodukowane w oparciu o normy europejskie PN-EN 1004 – dla rusztowań ruchomych (przejezdnych) oraz PN-EN 12810 – dla rusztowań elewacyjnych i do tych dokumentów może odnosić się deklaracja zgodności.

Dokumentacja techniczno-ruchowa (DTR) – określa zasady, warunki i sposób montażu rusztowania. Stanowi swoistą instrukcję obsługi. 👍

Znak CE – na dzień dzisiejszy rusztowania nie podlegają oznakowaniu znakiem CE ponieważ nie są jeszcze objęte tzw. Dyrektywami Nowego Podejścia Unii Europejskiej. 

Znak B – z dniem 01.05.2004 ustawa o certyfikacji wyrobów przestała obowiązywać i na dzień dzisiejszy znak B nie ma żadnej mocy prawnej.  Niektórzy producenci, którzy przed dniem 01.05.2005 otrzymali znak B na swoje wyroby, posługują się nim nadal. Jakkolwiek certyfikat na znak B na pewno świadczy o wysokim bezpieczeństwie wyrobu, to nie jest on wystarczającym dokumentem w myśl obowiązujących przepisów.

O rusztowaniach wiemy wszystko.

Stern Service leasinguje nowe rusztowania od 1.06.2016

Teraz szybszy rozwój Twojej firmy jest na wyciągnięcie ręki. Bez uciążliwych wizyt w banku czy urzędzie! Minimum formalności = Maksimum korzyści dla Ciebie.

Leasing to w praktyce przekazanie w Twoje ręce fabrycznie nowych rusztowań w zamian za co miesięczną opłatę. Ta forma finansowania pozwala na zminimalizowanie podatku dochodowego z uwagi na oto że każda wpłata stanowi koszt uzyskania przychodu w danym miesiącu.

Zapraszamy do kontaktu tel. 882 128 805

 

Akcja promocyjna ” Przywitanie wiosny” edycja 2016

Ogromnie dziękujemy naszym wierny klientom oraz tym którzy dołączyli do nas podczas tegorocznej edycji promocji ” Przywitanie wiosny”. Pragniemy jednocześnie poinformować że seria 770 ciesząca się największy powodzeniem jest dostępna do wysyłki po 6 czerwca br. Przyjmujemy zamówienia normalnie w ramach akcji do końca bieżącego miesiąca również na ten model ( z realizacją w wyżej wymienionym terminie). Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaufanie! Do usłyszenia :)

OFERTA PROMOCYJNA

Odkryj oryginalny sposób zaoszczędzenia na podatku dochodowym!

logo do sklepu

Rozpocznij Nowy Rok w swojej firmie bogatszy o nowe rozwiązanie dla Twojej firmy.

banner-1050602_1920

Martwi Cię wysoki podatek dochodowym do zapłaty? Chcesz na tym zaoszczędzić i jednocześnie zainwestować w swoją firmę? Zbliża się koniec roku czas rozliczania z fiskusem. Możesz zapłacić podatek tak jak został on naliczony. Możesz oddać do budżetu państwa swoje ciężko zarobione pieniądze.

Możesz też tego nie zrobić i zapłacić o wiele mniej!!!

euro-870758_1920

Masz na to jednak czas tylko do końca roku kalendarzowego.

Nie wiesz jak to zrobić?

Masz na to jakiś pomysł?

Jest wiele rozwiązań!

My proponujemy coś wyjątkowego i oryginalnego…

Z naszą firmą będziesz bogatszy o nowe rozwiązania dla swojej firmy, zaoszczędzisz czas, a praca stanie się łatwa i przyjemna,

Wybierz aluminiowe rusztowania przejezdne Aluberg, z nowym sezonem wykorzystasz je do pracy, która zawsze już będzie łatwa, bezpieczna. Tylko z rusztowaniami Aluberg.

ALuberg

Mobilne rusztowania Aluberg rozwiązują wszystkie problemy, z jakimi do tej pory borykali się nasi Klienci (a nawet pracownicy).

Sprawdź sam.

Czas leci, rok 2015 już zaraz się skończy. Nie czekaj aż będzie za późno z inwestycją.

Ostatnia szansa tego sezonu, oferta ważna tylko do końca roku! Rabat tylko z tą ofertą na hasło Aluberg 2015.

Spiesz się i zamów już teraz nasze rusztowania dopóki są jeszcze w ofercie, nasi zadowoleni klienci ustawiają się w kolejce korzystając z tej okazji,  właśnie w tej chwili.

Zejdź z podatku dochodowego

Zainwestuj w swój rozwój

Zapoznaj się z ofertą

post

передвижные строительные леса

Как сэкономить рабочее время и несколько тысяч злотых благодаря строительным лесам?

Вам знакома ситуация, когда вместо основной работы Вам приходится заниматься переноской лесов? Даже если это занимало бы у Вас 1 час в неделю, то в течение 1 года Вы потратите на это БОЛЕЕ НЕДЕЛИ рабочего времени. К этому прибавляются проблемы с хранением и транспортировкой. И высокие цены.

Мы также ранее испытывали подобные трудности.   Наши работники провели сотни часов, устанавливая и демонтируя леса, а также выполняя работы на высоте. Мы испробовали различные модели лесов – со всеми их недостатками…Поэтому, когда мы услышали о новых польских передвижных строительных лесах, мы решили их протестировать.

Как решить ВСЕ проблемы со строительными лесами и сэкономить?

Тесты прошли прекрасно! Наши работники – специалисты, имеющие монтажные допуски Института механизации и горной промышленности – все проверили. Именно от них мы получили подтверждение, что мобильные строительные леса Aluberg решают все проблемы, с которыми до того времени встречались наши Клиенты (и даже работники).

Мы сами уже на протяжении нескольких месяцев используем эти леса в нашей деятельности. Благодаря им наши заказчики сэкономили десятки часов рабочего времени, так как передвижение конструкций в другое место длится всего несколько минут.

Узнайте о 7 причинах уникальности строительных лесов  Aluberg

Мы сравнили леса Aluberg с изделиями конкурентов. Результаты были удивительными! Наши эксперты подтвердили, что компания Aluberg выигрывает по сравнению с конкурентами. Узнайте о 7 причинах, из-за которых стоит выбрать именно эти леса и при этом не переплатить.

Причина первая: Мгновенная установка

Леса устанавливаются очень просто и без использования каких-либо инструментов. Несмотря на это, их конструкция очень стабильная, крепкая и долговечная.

Вторая причина: Простота перемещения

Перемещение лесов в другое место занимает несколько минут. Вместо долгих простоев, связанных с необходимостью установки конструкции в другом месте, достаточно небольшого перерыва, чтобы начать работу в другом месте, например у другой стены дома.

Третья причина: Легкая и прочная конструкция

Крепкие леса не обязательно должны быть тяжелыми! Все зависит от материалов, из которых они изготовлены. Алюминий прекрасно зарекомендовал себя в такой ситуации. Конструкция из более легких труб проще переносится, а при этом лучше переносит плохие климатические условия.

Четвертая причина: Точная регулировка высоты

Леса Aluberg могут достигать высоты 12 м без дополнительных модулей, то есть – без дополнительных затрат. Кроме того, высота лесов регулируется: отдельные уровни находятся между собой на расстоянии всего лишь 28 см. Соответствующая установка платформы еще никогда не было таким простым.

Пятая причина: Безопасность и соответствие нормам

Конструкция лесов именно такая, какую хотят видеть специалисты, работающие на высоте, а одновременно – соответствует требованиям, касающимся, например, максимальных нагрузок. По этим критериям леса Aluberg приравниваются к самым дорогим решениям на рынке.

Шестая причина: Простота складирования

Компактная конструкция передвижных лесов после складывания занимают минимальное пространство. Сложенные трубы и площадки помещаются даже в гараже.

Седьмая причина: Прозрачная инструкция

Вся информация на тему лесов и их монтажа Вы найдете в проспектах производителя. Доступные инструкции позволят Вам самостоятельно смонтировать леса, даже если до сих пор Вы не встречались с подобными конструкциями.

Теперь Вы знаете, почему мы рекомендуем именно эти леса. Эта конструкция на столько хороша, как и очень дорогие леса зарубежных конкурентов, но стоит на много дешевле. Достаточно попробовать ее в работе один раз, и Вы навсегда останетесь довольным пользователем системы строительных лесов Aluberg Их прочность настолько велика, что ее хватит на много лет работы.

post

Продажа

Продажа

Специально для Вас мы выбрали самые лучшие и надежные использованные настенные опалубки известных производителей Rasto, Tekko, Peri, Hunnebeck и Manto. Кроме наилучшего качества мы также предлагаем наилучшие цены на рынке.

Каждая опалубка перед продажей тщательно проверяется и проходит тесты, что позволяет нам гарантировать ее солидность, а Вам безопасность наивысшего уровня.

Если Вам требуется совет профессионала и индивидуальная оценка, позвоните нам прямо сегодня или вышлите нам сообщение на электронный адрес: biuro@strenservice.pl

 

 

post

Скупка опалубок

Скупка опалубок

Для наших Заказчиков мы приготовили также исключительное предложение скупки опалубок настенных и стропильных производства компаний Rasto и Manto за наличные. Нас отличает нас от конкурентов то, что мы транспортируем опалубки от клиентов всегда на своем транспорте. Следовательно, Вам не надо будет беспокоиться планированием, организацией перевозки и оплатой транспортных услуг.

Если Вы хотите избавиться от своей опалубки, достаточно позвонить нам или выслать сообщение по электронному адресу: biuro@sternservice.pl

Вы также можете воспользоваться нашим контактным формуляром, благодаря которому сможете быстрым и простым способом спецификацию и фотографии своей опалубки.

 

 

post

Настенные и стропильные опалубки

Настенные и стропильные опалубки

Каждый специалист знает, что опалубки играют очень важную роль в процессе строительства конструкции. На опалубке не стоить экономить, ведь именно от ее солидности и надежности зависит форма бетонного объекта на всех этапах его строительства.

Чтобы обеспечить Вам высший комфорт работы, а также в ответ на многочисленные вопросы, мы расширили наше предложение настенной и стропильной опалубками.

Все предлагаемые нами изделия изготовлены проверенными и известными производителями Rasto, Tekko, Peri, Hunnebeck и Manto. Настенные и стропильные опалубки изготовлены исключительно из очень прочных материалов и благодаря этому Вы можете безопасно ими пользоваться в течение многих лет.

Свяжитесь с нами прямо сегодня и узнайте больше, мы работаем на территории всей Польши и Европы.

post

Продажа строительных лесов

Продажа строительных лесов

Специально для Вас мы выбрали самые популярные, солидные леса немецких производителей различных систем: Plettac, Layher, Bosta, Hunnebeck и Rux.

Эти компании известны во всем мире и славятся продукцией высокого качества и надежности.

Их изделия являются одними из наиболее прочных на рынке.

Если Вам необходимы хорошие, проверенные строительные леса, то просто дайте нам знать. Мы действуем на всей территории Польши и Европы!

А сейчас действительно что-то особенное! В нашем предложении есть также уникальные передвижные леса Аluberg. За что покупатели ценят их больше всего? Прежде всего за простоту конструкции и универсальность, так как одни леса можно успешно использовать в различных проектах. Более того, их можно быстро установить и демонтировать по окончании работы.

Леса Aluberg польского производства и обладают всеми необходимыми сертификатами и разрешениями. Наивысшие отечественные и европейские стандарты обеспечивают 100% безопасность и определенный комфорт работ на высоте.

Но это еще не все! К любым передвижным лесам Aluberg мы прилагаем технико-эксплуатационную документацию.

Хотите узнать больше? Вышлите нам сообщение на электронный адрес: biuro@sternservice.pl, и мы ответим на все Ваши вопросы.

 

 

post

Скупка строительных лесов

Скупка строительных лесов

Леса – это наша специализация и настоящий конек. Мы гарантируем Вам комплексное обслуживание, несмотря на то, хотите ли Вы купить или продать леса. Также мы предоставляем Вам исключительную возможность избавиться от использованного оборудования.

Мы покупаем фасадные леса систем Plettac, Layher, Bosta, Hunnebeck и Rux.

Платим всегда сразу же и наличными.

Кроме прекрасных цен и высококачественного обслуживания, нашим стандартом также является транспортировка лесов от клиента на своем транспорте. Благодаря этому, Вы не тратите ни времени, ни денег. К каждому заказу мы подходим индивидуально, предлагая персональную оценку.

Если Вы хотите узнать больше, позвоните нам или вышлите сообщение по электронному адресу: biuro@sternservice.pl 

Приглашаем Вас воспользоваться нашим контактным формуляром, благодаря которому Вы сможете быстро переслать нам точную спецификацию и фотографии строительных лесов, которые у Вас имеются.

post

Строительные леса

Только солидные, признанные марки

Нашим приоритетом является то, чтобы Вы на протяжении многих лет безопасно и с удовлетворением пользовались нашими лесами. Именно поэтому свое предложение мы составили таким образом, чтобы предоставить Вам возможность найти исключительно оригинальную продукцию, поставляемую лидерами в этой отрасли.

Строительные леса производства компаний Plettac, Layher, Rux или Bosta известны и проверены во всем мире. Особенно мы рекомендуем передвижные леса Aluberg, которые прекрасно себя зарекомендовали в проектах, требующих эластичного и индивидуального подхода.

Таких тузов в рукаве мы имеем значительно больше. Вам необходимо что-то особенное? Позвоните нам, а мы озвучим Вам все наши предложения.