Rusztowania rurowe to historia – sprawdź nowoczesne alternatywy

Technologia w budownictwie rozwija się w niezwykłym tempie. Co rusz pojawiają się nowe rozwiązania i materiały. Rusztowania również muszą sprostać coraz większym wymaganiom. Jakie są obecnie najpopularniejsze rusztowania?

Rusztowania warszawskie
Te kolumnowe konstrukcje wykorzystywane są przy pracach murarskich, tynkarskich, spawalniczych czy szklarskich. Prostota i szybkość łączeń czopowych umożliwiają pracę na zewnątrz lub wewnątrz budynków.
Mimo tego, że i one są dość przestarzałe, to łatwość wzniesienia około 8-metrowego rusztowania, a następnie złożenia go, sprawiła, że dziś rusztowania warszawskie to jedno z najpopularniejszych rozwiązań wśród firm budowlanych.

Rusztowanie ramowe
Jeśli brakuje nam doświadczenia w poruszaniu się po pomostach miedzy kolejnymi kondygnacjami, warto wybrać ramy, które oprócz pomostów mają również stężenia utrzymujące rusztowanie. Wykorzystywane są tu zarówno poziome, jak i ukośne elementy. Zapewniają one większe bezpieczeństwo, a przy tym również nie wymagają specjalistycznej wiedzy w zakresie składania, które jest szybkie i wygodne. Rusztowania ramowe umożliwiają także poszerzanie i zwężanie pomostów w zależności od naszych potrzeb.

Rusztowania przejezdne
Kolejny sprawdzony sposób na szybką i wygodną pracę to rusztowania jezdne. Bez konieczności ciągłego rozbierania i składania na nowo rusztowania możemy przemieścić je np. wzdłuż ściany budynku. Umożliwiają to ramy z kółkami. Konstrukcja wieżowa sprawia, że rusztowanie nie zajmuje dużo miejsca (podstawy mają maksymalnie 1,5 na 3 m), dlatego używana jest często w halach w pracach montażowych i konserwatorskich. Maksymalna wysokość przeważnie waha się między 12 a 18 m. W aspekcie bezpieczeństwa warto wspomnieć o możliwości zakotwiczenia rusztowania, by koła nie poruszały się w trakcie prac.
Nasi klienci cenią je przede wszystkim za prostą konstrukcję oraz uniwersalność, ponieważ jedno rusztowanie świetnie sprawdzi się w kilku projektach. Co więcej, szybko można je zamontować, ale i rozebrać po skończonej pracy.

Rusztowania modułowe
Najbardziej złożone, ale też niezastąpione przy dużych pracach budowlanych. Konstrukcje systemowe pozwalają dopasować rusztowanie za pomocą rygli i stężeń – możemy połączyć stojaki, tworząc dowolne konfiguracje potrzebne przy pracach na obiektach o niekonwencjonalnej architekturze. Ich montaż jest czasochłonny, jednak przy wysokich budynkach tylko rusztowania modułowe mają zastosowanie. Stąd też wynika ich wysoki koszt.

Potrzebujesz czegoś specjalnego? Zadzwoń do nas, a przybliżymy Ci wszystkie nasze propozycje.
O rusztowaniach wiemy wszystko

RUSZTOWANIA WARSZAWSKIE – co to jest?

To najbardziej popularne rusztowania używane do prac zewnętrznych w domach jednorodzinnych oraz wewnątrz budynków.  Elementy są montowane czopowo i możemy z nich stworzyć konstrukcję sięgającą 8 m wysokości. To zazwyczaj wystarczający zasięg do prac malarskich, tynkarskich, murarskich, spawalniczych i wielu innych. 

Zalety rusztowań warszawskich 
CENA – dość niska w porównaniu do innych rodzajów rusztowań. 
LEKKIE – jeden segment rusztowania warszawskiego waży około 8-10 kg, elementy może przenosić jedna osoba. 
ŁATWE W TRANSPORCIE – krótkie i lekkie elementy.
SZYBKI MONTAŻ – poszczególne segmenty montuje się ze sobą bez użycia dodatkowych akcesoriów i narzędzi, wystarczy młotek.  Prostota elementów powoduje, że trudno tutaj o jakiekolwiek błędy montażowe.

Dodatki 
KÓŁKA – nadają się do mniejszych konstrukcji – ułatwiają i znacznie przyspieszają przenoszenie rusztowania. ‍♂‍♂‍♂ Warto jednak zadbać o to, by kółka miały gumową obudowę oraz hamulce zabezpieczające rusztowanie w trakcie pracy.
PORĘCZE – to ważny element zapewniający bezpieczeństwo  – montuje się je na szczycie konstrukcji.
DRABINY – umożliwią szybsze dostanie się na wyższe kondygnacje. 

Wady: 
BEZPIECZEŃSTWO – dość niebezpieczna konstrukcja, która najczęściej nie posiada niezbędnych certyfikatów. To przekłada się na niskie bezpieczeństwo pracowników. 
TYLKO NISKIE WYSOKOŚCI – pozwala na budowanie poszczególnych elementów tylko na wysokość 8 metrów.

Co jest najważniejsze przy wyborze? 
Przede wszystkim bezpieczeństwo. ‍♂
Naczelną ideą rusztowania jest zapewnienie ochrony jego użytkownikowi. Dlatego decydując się na zakup, powinniśmy zwrócić uwagę na takie elementy jak:
– powłoka antypoślizgowa  czy tłoczenia na podestach, które chronią przed upadkiem – podesty powinny być częścią zestawu, natomiast należy unikać własnoręcznie tworzonych kładek, które nie zapewniają pracownikom bezpieczeństwa.
– stan techniczny  – czy elementy nie są skorodowane albo powykrzywiane. 

Podsumowanie: 
Rusztowania warszawskie były i będą bardzo często wykorzystywane na polskich budowach ze względu na niską cenę  i łatwość montażu  oraz bardo szeroki wachlarz zastosowania przy niskich budowach.

Jeśli potrzebujesz właśnie takiego rusztowania, skontaktuj się z nami, doradzimy i podpowiemy rozwiązanie najlepsze dla Ciebie.
O rusztowaniach wiemy wszystko. 

8 ZASAD KOTWIENIA RUSZTOWAŃ

Punkty kotwienia (ilość i położenie) określa monter z uprawnieniami. 

Podstawowe zasady wykonywania zakotwień:
1⃣ kotwienie rozpoczyna się od drugiego poziomu rusztowania,
2⃣ zakotwienia rozmieszczane są symetrycznie na całej powierzchni rusztowania,
3⃣ kotwy rozmieszcza się co drugie pole w poziomie oraz co drugą kondygnację, przy czym sąsiednie rzędy zakotwień są przesunięte w stosunku do siebie o jedno pole,
4⃣ pion komunikacyjny kotwimy z każdej strony co 4 m,
5⃣ najwyższą kondygnację rusztowania należy kotwić w co drugim polu,
6⃣ wszystkie ramy, do których przymocowane są szerokie, zewnętrzne konsole rozszerzające, muszą być kotwione, a w przypadku stosowania pomostów o długości 3,0 m kotwić również należy ramy znajdujące się o jedną kondygnację niżej.
7⃣ kotwy powinny być na skrajnych pionach rusztowania,
8⃣ usytuowanie kotew powinno umożliwiać swobodne poruszanie się po rusztowaniu i być wykonane możliwe najbliżej węzła rusztowania oraz prostopadle do ściany.

Prawidłowe zakotwienie rusztowania oznacza w praktyce bezpieczną pracę na rusztowaniu. 
Cała procedura kotwienia rusztowania to bardzo ważna i podlegająca przepisom czynność. 

Niedopuszczalne jest: 
● mocowanie zakotwień do odgromników, rynien dachowych, rur spadowych, ram okiennych itp.,
● stosowanie lin i drutów ściągających,
● kotwienie pod kątem innym niż prostym do ściany budynku,
● umieszczanie na kotwach podestów roboczych (kotwienie nie przenosi sił pionowych),
● umieszczanie plandek bądź siatek ochronnych na rusztowaniu bez odpowiedniego układu kotwienia.

W przypadku założenia plandeki (siatki) na rusztowaniu do tego nieprzystosowanym następuje przeciążenie istniejących kotew, co może doprowadzić do ich wyrwania, a w konsekwencji do katastrofy budowlanej. 

Każde rusztowanie przed oddaniem do eksploatacji należy poddać kontroli,  która obejmuje także sprawdzenie zakotwień. Należy  porównać siatkę kotwień ze szkicem projektowym,  sprawdzić usztywnienie zakotwień oraz  przeprowadzić próby wyrwania kotwi (pomiaru sił zakotwień) np. za pomocą specjalnego przyrządu. Wyniki badań zamieszczamy w protokole i przechowujemy przez okres eksploatacji rusztowania. 

Co to jest znak CE, DTR, znak B, certyfikat, deklaracja zgodności ❓

Czyli jakie dokumenty są wymagane przy zakupie i użytkowaniu rusztowania?

Kupując rusztowanie, powinniśmy otrzymać od sprzedawcy:
📌 deklarację lub certyfikat zgodności rusztowania z normą PN-M-47900,
📌 dokumentację techniczno-ruchową (DTR).
Są to jedyne wymagane przez przepisy dokumenty, które musi nam dostarczyć sprzedający rusztowanie.

Deklaracja zgodności rusztowania z normą PN-M-47900 wystawiana jest przez producenta. Producent bierze w niej na siebie pełną odpowiedzialność za zgodność wyrobu z obowiązującymi przepisami. Rusztowania mogą również zostać wyprodukowane w oparciu o normy europejskie PN-EN 1004 – dla rusztowań ruchomych (przejezdnych) oraz PN-EN 12810 – dla rusztowań elewacyjnych i do tych dokumentów może odnosić się deklaracja zgodności.

Dokumentacja techniczno-ruchowa (DTR) – określa zasady, warunki i sposób montażu rusztowania. Stanowi swoistą instrukcję obsługi. 👍

Znak CE – na dzień dzisiejszy rusztowania nie podlegają oznakowaniu znakiem CE ponieważ nie są jeszcze objęte tzw. Dyrektywami Nowego Podejścia Unii Europejskiej. 

Znak B – z dniem 01.05.2004 ustawa o certyfikacji wyrobów przestała obowiązywać i na dzień dzisiejszy znak B nie ma żadnej mocy prawnej.  Niektórzy producenci, którzy przed dniem 01.05.2005 otrzymali znak B na swoje wyroby, posługują się nim nadal. Jakkolwiek certyfikat na znak B na pewno świadczy o wysokim bezpieczeństwie wyrobu, to nie jest on wystarczającym dokumentem w myśl obowiązujących przepisów.

O rusztowaniach wiemy wszystko.

Stern Service leasinguje nowe rusztowania od 1.06.2016

Teraz szybszy rozwój Twojej firmy jest na wyciągnięcie ręki. Bez uciążliwych wizyt w banku czy urzędzie! Minimum formalności = Maksimum korzyści dla Ciebie.

Leasing to w praktyce przekazanie w Twoje ręce fabrycznie nowych rusztowań w zamian za co miesięczną opłatę. Ta forma finansowania pozwala na zminimalizowanie podatku dochodowego z uwagi na oto że każda wpłata stanowi koszt uzyskania przychodu w danym miesiącu.

Zapraszamy do kontaktu tel. 882 128 805

 

Akcja promocyjna ” Przywitanie wiosny” edycja 2016

Ogromnie dziękujemy naszym wierny klientom oraz tym którzy dołączyli do nas podczas tegorocznej edycji promocji ” Przywitanie wiosny”. Pragniemy jednocześnie poinformować że seria 770 ciesząca się największy powodzeniem jest dostępna do wysyłki po 6 czerwca br. Przyjmujemy zamówienia normalnie w ramach akcji do końca bieżącego miesiąca również na ten model ( z realizacją w wyżej wymienionym terminie). Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaufanie! Do usłyszenia :)

OFERTA PROMOCYJNA

Odkryj oryginalny sposób zaoszczędzenia na podatku dochodowym!

logo do sklepu

Rozpocznij Nowy Rok w swojej firmie bogatszy o nowe rozwiązanie dla Twojej firmy.

banner-1050602_1920

Martwi Cię wysoki podatek dochodowym do zapłaty? Chcesz na tym zaoszczędzić i jednocześnie zainwestować w swoją firmę? Zbliża się koniec roku czas rozliczania z fiskusem. Możesz zapłacić podatek tak jak został on naliczony. Możesz oddać do budżetu państwa swoje ciężko zarobione pieniądze.

Możesz też tego nie zrobić i zapłacić o wiele mniej!!!

euro-870758_1920

Masz na to jednak czas tylko do końca roku kalendarzowego.

Nie wiesz jak to zrobić?

Masz na to jakiś pomysł?

Jest wiele rozwiązań!

My proponujemy coś wyjątkowego i oryginalnego…

Z naszą firmą będziesz bogatszy o nowe rozwiązania dla swojej firmy, zaoszczędzisz czas, a praca stanie się łatwa i przyjemna,

Wybierz aluminiowe rusztowania przejezdne Aluberg, z nowym sezonem wykorzystasz je do pracy, która zawsze już będzie łatwa, bezpieczna. Tylko z rusztowaniami Aluberg.

ALuberg

Mobilne rusztowania Aluberg rozwiązują wszystkie problemy, z jakimi do tej pory borykali się nasi Klienci (a nawet pracownicy).

Sprawdź sam.

Czas leci, rok 2015 już zaraz się skończy. Nie czekaj aż będzie za późno z inwestycją.

Ostatnia szansa tego sezonu, oferta ważna tylko do końca roku! Rabat tylko z tą ofertą na hasło Aluberg 2015.

Spiesz się i zamów już teraz nasze rusztowania dopóki są jeszcze w ofercie, nasi zadowoleni klienci ustawiają się w kolejce korzystając z tej okazji,  właśnie w tej chwili.

Zejdź z podatku dochodowego

Zainwestuj w swój rozwój

Zapoznaj się z ofertą

post

durchfahrbare Gerüste

Wie kann man viele Arbeitsstunden und mehrere tausend Euro durch Gerüste sparen?

Kennen Sie die Situation? Anstatt die Renovierungs- oder Reparaturarbeiten durchzuführen, verlieren Sie Zeit mit dem Umtragen des Gerüsts. Selbst wenn dies nur eine Stunde pro Woche in Anspruch nehmen würde, verlieren Sie ÜBER EINE WOCHE Arbeit nur durch das Gerüst. Dazu kommen noch Probleme mit Lagerung und Transport. Und hohe Preise.

Diese ganzen Schwierigkeiten haben wir einst selbst zu spüren bekommen. Unsere Mitarbeiter haben hunderte von Stunden für die Montage und Demontage von Gerüsten verbracht und ebenfalls hocharbeiten ausgeführt. Wir haben verschiedene Gerüstmodelle ausprobiert, mit allen ihren Nachteilen… Als wir dann von den neuen polnischen Fahrgerüsten gehört haben, mussten wir sie einfach testen.

Wie kann man ALLE Probleme mit Gerüsten lösen und dabei noch sparen?

Die Tests sind hervorragend ausgefallen! Unsere Mitarbeiter – Spezialisten, die über die Zulassung als Monteur des Instituts für Mechanisierung und Bergbau verfügen – haben alles geprüft. Von ihnen haben wir die Bestätigung erhalten, dass die mobilen Baugerüste der Firma Aluberg alle Probleme lösen, mit denen sich unsere Kunden (und unsere Mitarbeiter) bis jetzt herumschlagen mussten.

Wir benutzen diese Gerüste selbst bereits seit mehreren Monaten bei unserer Arbeit. Dank dieser Gerüste haben unsere Kunden Dutzende an Stunden eingespart, denn das Verschieben der Konstruktion an einen anderen Ort dauert nur einen Moment.

Lernen Sie die 7 Beweise für die Konkurrenzlosigkeit dieser Gerüste kennen.  Aluberg

Wir haben die Gerüste der Fima Aluberg mit Produkten der Konkurrenz verglichen. Die Ergebnisse waren erstaunlich! Unsere Experten haben bestätigt, dass sich Aluberg gegen die Konkurrenz durchgesetzt hat. Lernen Sie die 7 Gründe kennen, warum es sich lohnt, sich für diese Gerüste zu entscheiden und dabei kein Geld zu verschwenden:

Erster Beweis: Blitzschnelle Montage

Das Gerüst kann sehr einfach und ohne Einsatz von irgendwelchen Werkzeugen montiert werden. Trotzdem ist die Konstruktion stabil, stark und haltbar.

Zweiter Beweis: Einfaches Verschieben

Das Verschieben des Gerüsts an einen anderen Ort dauert buchstäblich nur einen Moment. Anstatt langer Stillstandszeiten wegen der Montage der Konstruktion an einem anderen Ort, genügt eine kurze Pause und schon kann die Arbeit z. B. an einer anderen Wand des Gebäudes fortgesetzt werden.

Dritter Beweis: Leichte und feste Konstruktion

Ein stabiles Gerüst muss nicht schwer sein! Alles hängt von den bei der Produktion verwendeten Materialien ab. Aluminium hat sich in dieser Situation ideal bewährt. Die Konstruktion aus leichteren Rohren kann noch einfacher verschoben werden, und widersteht dabei hervorragend schwierigen Witterungsverhältnissen.

Vierter Beweis: Präzise einstellbare Höhe

Die Gerüste der Firma Aluberg können eine Höhe von bis zu 12 m erreichen, und das ohne Zusatzmodule – und somit ohne zusätzliche Kosten. Darüber hinaus ist die Höhe der Bühne einstellbar. Dabei beträgt der Abstand der einzelnen Höhen voneinander nur 28 cm. Die geeignete Einstellung der Arbeitsbühne war noch nie so einfach.

Fünfter Beweis: Sicherheit und Übereinstimmung mit den Vorschriften

Die Konstruktion des Gerüsts ist genau so, wie Leute, die Hocharbeiten Ausführen dies erwarten, und entspricht gleichzeitig den Anforderungen z. B. bezüglich den maximalen Belastungen. In dieser Beziehung steht Aluberg den teuersten Gerüsten auf dem Markt in nichts nach.

Sechster Beweis: Einfache Lagerung

Der kompakte Aufbau der Fahrgerüste hat zur Folge, dass sie nach dem Zusammenlegen nur minimalen Platz in Anspruch nimmt. Die zusammengelegten Rohre und Podeste passen selbst in eine Garage.

Siebter Beweis: Klare Anleitungen

Alle Informationen zum Thema Gerüste und deren Montage finden Sie in den Unterlagen des Herstellers. Verständliche Anleitungen ermöglichen es Ihnen, das Gerüst allein zu montieren, auch wenn Sie bis jetzt noch keine Erfahrung mit ähnlichen Konstruktionen gesammelt haben.

Nun wissen Sie, warum wir Ihnen genau diese Gerüste empfehlen. Diese Konstruktion ist genauso gut, wie teurere Gerüste ausländischer Hersteller, kostet aber viel weniger. Sie müssen es nur einmal ausprobieren – von da an werden Sie nur noch auf Aluberg Gerüsten arbeiten wollen. Sie sind äußerst stabil und halten jahrelang.

post

Verkauf von Schalung

Verkauf von Schalung

Speziell für Sie haben wir die besten und zuverlässigsten gebrauchten Wandschalungen der renommierten Firmen Rasto, Manto, Tekko, Peri, Hunnebeck ausgewählt. Neben der besten Qualität bieten wir auch die besten Preise auf dem Markt.

Jede Schalung wird vor dem Verkauf gründlich geprüft und getestet, wodurch wir seine Stabilität und Ihnen höchste Sicherheit gewährleisten können.

Wenn Sie fachmännischen Rat und ein individuelles Preisangebot benötigen, rufen Sie an oder senden Sie noch heute eine Nachricht an die Adresse: biuro@strenservice.pl

 

 

post

Ankauf von Schalungen

Ankauf von Schalungen

Für unsere Kunden haben wir ebenfalls das einmalige Angebot des Ankaufs von Wand- und Deckenschalungen gegen Barzahlung eingeführt. Wodurch wir uns von der Konkurrenz unterscheiden, ist die Abholung der Schalungen mit unserem eigenen Transport. Sie müssen sich nicht um die Planung und Organisation des Transports kümmern und darüber hinaus für die Transportleistungen zahlen.

Wenn Sie Ihre Schalungen loswerden möchten, genügt es, einfach bei uns anzurufen oder eine E-Mail an folgende Adresse zu senden: biuro@sternservice.pl

Sie können ebenfalls unser Kontaktformular nutzen, mit dem Sie uns schnell und einfach die technischen Daten und Bilder Ihrer Schalungen übermitteln können.

 

 

post

Wand- und Deckenschalungen

Wand- und Deckenschalungen

Jeder Fachmann weis, dass Schalungen während der Bauarbeiten eine außergewöhnlich wichtige Rolle spielen. Es lohnt nicht, hier zu sparen, denn von der Stabilität und Zuverlässigkeit der Schalungen hängt die Form des Betongebäudes in all seinen Bauphasen ab.

Um Ihnen das Arbeiten auf höchstem Niveau gewährleisten zu können und als Reaktion auf zahlreiche Anfragen, haben wir unser Angebot um Wand- und Deckenschalungen erweitert.

Alle von uns angebotenen Produkte stammen von den bewährten und bekannten Marken Rasto, Tekko, Peri, Hunnebeck und Manto. Die Wand- und Deckenschalungen werden ausschließlich aus äußerst haltbarem Material hergestellt, wodurch sie über Jahre hinaus eingesetzt werden können.

Wenden Sie sich noch heute an uns und erfahren Sie mehr. Wir sind in ganz Polen und Europa tätig.

post

Verkauf von Baugerüsten

Verkauf von Baugerüsten

Speziell für Sie haben wir die beliebtesten und solidesten Baugerüste aus deutscher Produktion der Systeme Plettac, Layher, Bosta, Hunnebeck und Rux für Sie ausgewählt.

Diese Firmen sind Fachleuten auf der ganzen Welt bekannt und stehen für hohe Qualität und Zuverlässigkeit. Diese Firmen liefern die langlebigsten Produkte dieser Art auf dem Markt.

Wenn Sie ein gutes, bewährtes Baugerüst benötigen, geben Sie uns einfach bescheid. Wir sind in ganz Polen und Europa tätig!

Und jetzt etwas wirklich Besonderes! In unserem Angebot befinden ebenfalls die einmaligen Fahrgerüste der Firma Aluberg.

Weshalb werden Sie von den Kunden so hoch geschätzt? Vor allem wegen ihrer einfachen Konstruktion und Vielseitigkeit, da sich ein Gerüst hervorragend bei mehreren Projekten einsetzen lässt. Darüber hinaus können sie schnell montiert und nach beendeter Arbeit demontiert werden.

Gerüste der Firma Aluberg stammen aus polnischer Produktion und verfügen über alle erforderlichen Zertifikate und Zulassungen. Die höchsten inländischen und europäischen Normen garantieren 100 prozentige Sicherheit und sicheren Arbeitskomfort bei Hocharbeiten.

Aber das ist noch nicht alles! Mit jedem fahrbaren Baugerüst der Firma Aluberg wird von uns immer die Betriebsdokumentation mitgeliefert.

Möchten Sie mehr erfahren? Schreiben Sie uns eine Nachricht an die Adresse: biuro@sternservice.pl, und wir antworten auf alle Ihre Fragen.

 

post

Ankauf von Baugerüsten

Ankauf von Baugerüsten 

 

Baugerüste sind unser Spezialgebiet und unsere Leidenschaft. Wir garantieren eine komplexe Betreuung, unabhängig davon, ob Sie ein Gerüst kaufen oder verkaufen wollen. Wir bieten Ihnen ebenfalls die einmalige Möglichkeit, gebrauchte Ausrüstung loszuwerden.

Wir kaufen Fassadengerüste der Systeme Plettac, Layher, Hunnebeck, Bosta und Rux.

Wir zahlen immer sofort und in bar!

Außer hervorragenden Preisen und perfekter Betreuung gehört die Abholung des Gerüsts vom Kunden mit unserem eigenen Transport zu unseren Trümpfen. Dadurch verlieren Sie weder Zeit noch Geld! Jeden Auftrag behandeln wir individuelle und bieten einen speziell auf Sie zugeschnittenen Preis.

Wenn Sie mehr erfahren wollen, rufen Sie uns an oder senden Sie eine. Nachricht an die Adresse: biuro@sternservice.pl 

Nutzen Sie unser Kontaktformular, mit dessen Hilfe Sie uns schnell die technischen Daten und Bilder Ihres Baugerüsts zusenden können.

post

Baugerüste

Nur solide und renommierte Marken

Das Wichtigste für uns ist, dass Sie über Jahre hinaus unsere Baugerüste einfach und sicher nutzen können und zufrieden sind. Deshalb haben wir unser Angebot so zusammengestellt, dass Sie ausschließlich originale Produkte von den Führern dieser Branche vorfinden. Baugerüste der Firmen Plettac, Layher, Rux oder Bosta sind bekannt und haben sich weltweit bewährt. Insbesondere empfehlen wir Fahrgerüste der Firma Aluberg, die sich ideal bei Projekten eignen, die eine flexible und individuelle Herangehensweise erfordern.

Wir haben noch wesentlich mehr solcher Asse im Ärmel. Brauchen Sie etwas Spezielles? Rufen Sie uns an, und wir stellen Ihnen alle unsere Vorschläge vor.